fot. Katowice Airport

Ma być taniej i nie tylko z Katowic. Zarząd Transportu Metropolitalnego chce, by od sierpnia pasażerowie na lotnisko w Pyrzowicach mogli dostać się nowymi liniami autobusowymi. Choć nie podano jeszcze ceny biletu, kurs w jedną stronę ma być tańszy niż komercyjne połączenie linii PKM Katowice.

Obecnie pasażerowie mogą korzystać z komercyjnej linii PKM Katowice, której kurs w jedną stronę kosztuje 27 złotych. Jak na antenie Radia Piekary zapowiedział Marek Kopel, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego (który zastąpi KZK GOP) metropolia chce uruchomić nowe, ekspresowe linie do Pyrzowic.

Pierwsza z trzech zapowiadanych linii ma połączyć z lotniskiem Gliwice, dwie kolejne – Katowice. Jedna z katowickich linii będzie biec z centrum Katowic przez al. Roździeńskiego i Sosnowiec, druga – przez Chorzów i Piekary Śląskie.

Jak mówił na radiowej antenie dyrektor ZTM, pasażerowie z Tych będą mogli korzystać z katowickich linii po dojechaniu do stolicy województwa pociągiem. Będą to mogli natomiast zrobić na jednym bilecie.