fot. itvm.pl

To już druga edycja kursu dla pań w zakresie samoobrony. Kobiety biorące udział w zajęciach oprócz uderzeń i kopnięć, które skutecznie obezwładnią potencjalnego napastnika, uczą się też teorii dotyczącej bezpiecznych zachowań. Rozmawiają o tym, co zrobić w przypadku napaści i innych zagrożeń, gdzie i na co uważać w codziennym funkcjonowaniu, żeby do tych niebezpiecznych sytuacji nie doprowadzać.

–  Mamy w swoich szeregach mistrza czterech sztuk walki na stopniu europejskim, który jest instruktorem międzynarodowym. Postanowiliśmy wykorzystać jego wiedzę i zwiększyć bezpieczeństwo mysłowiczanek – mówi Magdalena Kawka, zastępca komendanta straży miejskiej.

Zajęcia prowadzi mł. insp. Sebastian Stachoń, m.in. dwukrotny mistrz Polski i Europy w kickboxingu. Na swoim koncie ma także wiele innych sportowych osiągnięć.

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kurs trwa osiem tygodni. Organizatorzy zapewniają, że kolejne edycje z pewnością się odbędą. O terminach strażnicy miejscy informują za pośrednictwem swojej strony internetowej www.sm.cal24.pl. Z zapisami trzeba się spieszyć, bo zainteresowanie jest duże.

Tekst: Bogumił Stoksik