Dzisiaj (16 marca) policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzą akcję ” Pasy”. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.
– Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Działania rozpoczęły się o godzinie 06.00 i trwać będą do 22.00 – informuje sierż. szt. Michał Lisowski z mysłowickiej policji.
Obowiązek jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących i pasażerów. Należy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


