fot. arch. KM PSP w Mysłowicach

W poniedziałek w Parku Słupna będzie można przekonać się, jak niebezpieczne jest wchodzenie na kruchą taflę lodu, w szczególności w okresie wiosennym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz mysłowiccy strażacy zapraszają na pokaz ratownictwa uczniów szkół oraz wszystkich zainteresowanych.

W poniedziałek (19.03) w godzinach 10:00 – 11:30 w Parku Słupna przy ul. Stadionowej 13 odbędzie się pokaz ratownictwa na lodzie przeprowadzony przez Państwową Straż Pożarną w Mysłowicach.

– W trakcie pokazu przedstawione zostaną zasady bezpieczeństwa i zachowania się na lodzie oraz techniki ratownicze. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Informujemy również, że w przypadku niesprzyjającej aury pogodowej pokaz może zostać odwołany – informuje Paweł Gawęda, zastępca dyrektora MOSiR

Młodzież dowie się, jak wygląda praca strażaków podczas akcji ratowniczej.

– Będziemy chcieli pokazać, jak wygląda taka akcja, by przemówić do wyobraźni młodych osób. Odtworzymy sytuację, gdy pod człowiekiem łamie się tafla lodu i wpada do wody. Pokażemy, jak w takiej sytuacji powinna się zachować osoba, która wpadła do wody oraz co powinni zrobić świadkowie takiej sytuacji – mówi Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy KM PSP w Mysłowicach

Do udziału w pokazie zaproszono szkoły, jednak w edukacyjnych działaniach będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany.