Skosztować świątecznych smakołyków, zaopatrzyć się w ręcznej roboty ozdoby, a przy okazji spędzić rodzinnie odrobinę czasu – te możliwości zaserwuje mysłowiczanom Charytatywny Jarmark Wielkanocny w dzielnicy Bończyk, który odbędzie się na Placu Św. Jana Pawła II.
Liczne kramy ze świątecznymi bibelotami jak i smakołykami domowego wyrobu pojawią się na Placu Św. Jana Pawła II 24 i 25 marca. Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do zaopatrzenia świątecznego stołu i koszyczka. W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty w układaniu palm wielkanocnych, stroików, pokaz baniek mydlanych czy występ zespołu Canta.
Głównym celem Jarmarku Wielkanocnego jest integracja mieszkańców i gości dzielnicy, poprzez włączenie ich w działalność charytatywną. Organizatorzy chcą w ten sposób promować także wolontariat oraz pozyskać środki na organizację Śniadania Wielkanocnego i pomoc osobom samotnym i potrzebującym zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Nasze Mysłowice”.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












