Pisanki wykonane techniką decoupage i wstążkową, koronka frywolitkowa, ozdoby z filcu i z wykorzystaniem cekinów, kwiaty z krepiny, biżuteria z koralików, makaronu i sznurka jubilerskiego to cuda jakie można podziwiać do 8 kwietnia na wystawie zorganizowanej w filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej.
Zwiedzającym swoje prace prezentują: Elżbieta Bajer, Alina Śwituła, Róża Klakus, Jadwiga Nowak, Gabriela Cieślik, Bożena Piwońska oraz Jadwiga Depta – członkinie Koła Rękodzielniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy GWSP w Mysłowicach.
Koło powstało 5 lat temu z inicjatywy Elżbiety Bajer i Urszuli Bednarczyk, które to prowadzą twórcze zajęcia dla słuchaczy mysłowickiej uczelni w ramach wolontariatu. Po ekspozycji w rodzimej GWSP i Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach to już trzecia wystawa prac pasjonatek sztuki rękodzielniczej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



