Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska podczas prowadzonych zajęć zachęcali najmłodszych mieszkańców miasta do podjęcia walki ze smogiem. Spotkanie miało charakter edukacyjno-warsztatowy.
Urzędnicy starali się w sposób atrakcyjny dla dzieci pokazać, że poprzez swoją postawę i działania mogą wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w zajęcia i jak się okazało mają już sporą wiedzę w tym zakresie.
Na koniec w ramach nagrody i aby pamiętały, że ich działania mają znaczenie, każde z nich otrzymało kolorowankę oraz opaskę z napisem „walczę ze smogiem”. Ponadto zwrócono się o przekazanie rodzicom ulotek informacyjnych, aby dotrzeć również do dorosłych mieszkańców miasta.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


















