fot. Pixabay

Mysłowicki Alarm Smogowy organizuje kolejne spotkanie na temat programów wsparcia termomodernizacji. Tym razem w Kosztowach.

Termin spotkania to poniedziałek 1 kwietnia o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Chromika 3 (dawne gimnazjum). Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Skarbowego w Mysłowicach oraz Urzędu Miasta Mysłowice.

– Będziemy mówić o programie „Czyste powietrze”, uldze termomodernizacyjnej oraz gminnych dopłatach. Spotkanie jest całkowicie bezpłatne. Chcemy, aby mieszkańcy mogli jak najwięcej dowiedzieć się o tym, skąd i jak pozyskać pieniądze, bo czasu jest coraz mniej. Zgodnie z uchwałą antysmogową najstarszych kotłów, tzw. kopciuchów, można używać jeszcze przez dwie zimy. Potem ich używanie będzie nielegalne – tłumaczy Jerzy Bryk z Mysłowickiego Alarmu Smogowego.

Jak podkreśla Bryk, to tylko pozornie dużo czasu.

– Dobre firmy budowlane mają często odległe terminy, a będzie z tym jeszcze gorzej, bo do wymiany są tysiące pieców. Jest oczywiste, że ceny tych usług również będą rosły wraz z zapotrzebowaniem. Dlatego nie ma co odkładać na później tego, co nieuniknione i zająć się sprawą już teraz, bo lepszych programów wsparcia, jak zapowiedział rząd, już nie będzie – dodaje Jerzy Bryk.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora i facebookowym profilu MAS.