Wiosna to piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Gdzie szukać wiosny i jakie są jej zwiastuny? Na te i inne pytania szukała odpowiedzi młodzież niepełnosprawna ze Szkoły Podstawowej nr 6 Specjalnej w Katowicach podczas zajęć edukacyjnych w bibliotece przy ul. Oświęcimskiej.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w pogadance o aktualnej porze roku, po czym wysłuchali zagadek, poszukując rozwiązań na wcześniej przygotowanych ilustracjach. Kamishibai to wspaniała metoda pracy również z osobami o różnych dysfunkcjach, a także doskonałe narzędzie, które dzięki swej wyjątkowej formie umożliwia przeżywanie czytanej historii. Dlatego młodzież uczestniczącą w warsztatach zaproszono do teatrzyku kamishibai.

Podopieczni zapoznali się z historią o żółtym tulipanie, co pomogło im zrozumieć zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Następnie mieli okazję sami zasadzić kwiatową cebulkę w ziemi i podlać ją. Na koniec wzięli udział w zajęciach plastycznych, wykonując bohatera opowiadania metodą malowania patyczkami do uszu.

Tekst: Filia nr 7 MBP