31 marca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach odbyły się uroczystości z okazji 43. rocznicy święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Kaszy.

W Wielki Wtorek o godz. 8.00 odprawiono uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył jubilat. Liturgia odbyła się w koncelebrze z ks. prof. Leszkiem Szewczykiem oraz ks. Mateuszem Dziurowiczem. Była okazją do podziękowania za lata posługi oraz modlitwy o zdrowie i dalsze łaski.

Po zakończeniu Mszy parafianie zgromadzili się wokół proboszcza, składając mu życzenia i dziękując za wieloletnią pracę duszpasterską.

Ks. Krzysztof Kasza urodził się 17 grudnia 1957 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Ukończył liceum w Pszczynie, a następnie studia teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjął 31 marca 1983 roku w Katowicach.

Posługę duszpasterską rozpoczynał jako wikariusz w Chorzowie i Jastrzębiu. Przez sześć lat pełnił funkcję rekolekcjonisty, przygotowując wiernych do wizytacji kanonicznych. Z Mysłowicami związany jest od 1996 roku, kiedy objął funkcję proboszcza parafii w Janowie Miejskim oraz dziekana dekanatu. Od sierpnia 2007 roku jest proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uroczystość była okazją do podsumowania wieloletniej posługi kapłańskiej oraz spotkania wspólnoty parafialnej.