Hasłem „Zostań w domu – będzie dobrze” rozpoczęła się akcja społeczna, której bohaterami są dzieci i ich prace plastyczne. Inicjatywa ma na celu zachęcanie do pozostania w domu oraz podniesienie na duchu służb medycznych, mundurowych i urzędników, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.
Akcja polega na tworzeniu przez dzieci prac plastycznych, które zostaną rozwieszone w mysłowickich placówkach. Pierwsze już zawisły w oknach gabinetu prezydenta miasta. Tym samym magistrat zachęca do pozostania w domach i twórczego wykorzystania wolnego czasu.
Dziecięce dzieła sztuki można wrzucać do stojącej w drzwiach magistratu urny na dokumenty. W ramach prowadzonych działań zostaną poddane ozonowaniu, a później trafią do jedynej w swoim rodzaju galerii – na szklane sztalugi – czytamy na stronie urzędu miasta.
Źródło: Urząd Miasta Mysłowice

















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













