fot. Agata Szafraniec

13. edycja Wojewódzkiego Festiwalu Muzycznego „Młody Amadeusz” dobiegła końca. To wydarzenie kulturalne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w województwie śląskim. Tegoroczna edycja odbyła się 6 kwietnia, tradycyjnie w sali Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Młodzi artyści w wieku szkolnym zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewie oraz grze na instrumentach klasycznych, takich jak: flet, skrzypce, fortepian i gitara. Podczas finału Mysłowice reprezentowało aż 25 uczestników.

Do eliminacji do koncertu finałowego, które odbyły się 30 marca w Miejskim Domu Kultury Szopienice-Giszowiec w Katowicach, wzięło udział aż 120 uczniów z ognisk muzycznych z Katowic, Mikołowa, Mysłowic i Świętochłowic. Jury, dr Grażyna Darłak i dr hab. Iwona Bańska z Akademii Muzycznej w Katowicach, wytypowało do koncertu finałowego 35 uczestników. Oprócz tego przyznało 16 wyróżnień.

W koncercie finałowym wystąpiło 25 uczniów, którzy rozwijają swoje pasje w Ognisku Muzycznym „Amadeusz” w Mysłowicach.

Klasę fortepianu reprezentowali: Julia Skrzypczyk, Anna Pochopień, Alicja Mazur, Dominika Bryk, Marta Szymańska, Emilia Buchalik, Paweł Kupka, Weronika Piechulek, Tomasz Sikora, Marta Kurek, Miłosz Grasela i Wiktor Deinek.

Klasę fletu poprzecznego reprezentowały: Aleksandra Wziątek, Matylda Kosiór i Marta Bajor.

Klasę skrzypiec reprezentowały: Zuzanna Stein, Zuzanna Pilarska i Zofia Stawicka.

Klasę gitary reprezentowali: Kornelia Zbylut i Wiktor Trąbała.

Klasę śpiewu reprezentowały: Milena Konieczny, Zofia Anton, Natalia Szymańska, Maria Gierszner i Jagoda Bilewicz.

Wojewódzki Festiwal Muzyczny „Młody Amadeusz” odbywa się nieprzerwanie od 2007 r. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych „Amadeusz”, którego prezesem jest Joanna Bliwert-Hoderny.

 

Tekst: Agnieszka Maliszczak-Hanzel