Trzecioklasiści z Gimnazjum nr 5 w Wesołej wyjechali na trzydniową wycieczkę do Węgierskiej Górki. Tym razem nie mieli jednak zbyt wiele czasu na korzystanie z uroków tego miejsca, ponieważ intensywnie przygotowywali się do egzaminu gimnazjalnego.
Od rana do późnego popołudnia uczniowie pilnie powtarzali materiał przed kwietniowymi testami. Już po wczesnym śniadaniu zwarci i gotowi słuchali „powtórkowych” wykładów nauczycieli z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, wiedzy o społeczeństwie i historii.
Rozwiązywali także wspólnie zadania testowe. Na szczęście znajdowali czas także na regenerowanie sił i odpoczynek. Spacerowali malowniczą promenadą nad Sołą, a wieczorem spędzali czas przy ognisku.
Cel wyjazdu został chyba osiągnięty – było dużo nauki, ale i zabawa. Teraz uczniowie odliczają ostatnie dwa tygodnie przed egzaminem, trzymamy kciuki za trzecioklasistów!















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



