Branża gastronomiczna może lekko odetchnąć. Weszła w życie uchwała Rady Miasta Mysłowice, dzięki której lokale gastronomiczne będą zwolnione z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.
Pomoc dedykowana jest wyłącznie przedsiębiorcom, którzy prowadzą punkty gastronomiczne, i dotyczy całego bieżącego roku.
Jak przyznaje prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który wnioskował o przyznanie zwolnienia z opłaty, ta decyzja nie była łatwa.
– Brak wpływów z koncesji alkoholowej uszczupli budżet miasta. Jednak pomoc przedsiębiorcom w czasie pandemii jest niezwykle istotna. Podmioty dotknięte obostrzeniami są na skraju wytrzymałości finansowej – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.
Przedsiębiorcy, którzy dokonali jednorazowej opłaty do 31 stycznia 2021 r., otrzymają zwrot całości kwoty.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



