fot.pixabay

Wiosenna pogoda rozpieszcza, najwyższy czas otworzyć więc sezon plenerowych imprez i pikników. Na tego typu wspólną zabawę na powietrzu zaprasza Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałem Specjalnym „Zielona Lokomotywa” w Kosztowach. Piknik odbędzie się po hasłem “Autyzm – znasz mnie?”.

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Adresatami zaproszenia są wszystkim dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera czy niepełnosprawni, ale także ich rodziny i bliscy.

– Głównym celem akcji pod hasłem „AUTYZM – ZNASZ MNIE?” jest przekazanie informacji o świecie dzieci  autystycznych, ich potrzebach oraz pomoc w ich zrozumieniu osobom zdrowym – informuje Agnieszka Magiera z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego z Oddziałem Specjalnym „Zielona Lokomotywa”.

Organizatorzy chcą tego dnia zaaranżować dla dzieci przyjazne im warunki do zabawy na świeżym powietrzu bez hałasu czy głośnej muzyki. Przewidziano dla nich zabawy sportowe, pokaz tańca  hip-hop i dance hall w wykonaniu profesjonalnej szkoły tańca, będą też pokazy samochodów uprzywilejowanych, zabawy sensoryczne, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, a nawet przejażdżki kucykiem.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 20 kwietnia od godziny 14:00 do 17:00 na terenie przedszkola, przy ul. Walentego Kubicy 5.