fot. itvm.pl

Mysłowice odwiedził specjalista z zakresu planowania rozwoju lokalnego i regionalnego, znany w szczególności studentom Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Adam Drobniak. W Mysłowickim Ośrodku Kultury mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z nim o tym, jak planować rozwój miasta, a także o mocnych stronach i o wyzwaniach, jakie stoją przed Mysłowicami.

Spotkanie pod hasłem „Wizja Mysłowice 2030”, które poprowadził mysłowiczanin dr hab. Tomasz Papaj, odbyło się w galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Gościem otwartej dla mieszkańców dyskusji był  prof. UE dr hab. Adam Drobniak, specjalista z zakresu ekonomii miejskiej i regionalnej oraz planowania rozwoju lokalnego i regionalnego, członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN oraz Regional Studies Assocociation.

W miniony piątek rozmawiano o tym, jak planować rozwój miast, w szczególności odnosząc się do Mysłowic. Uczestnicy spotkania zaznaczyli, jakie możliwości stoją przed naszym miastem, podkreślili jego mocne strony, ale i zaznaczyli problematyczne wyzwania, które wymagają zdecydowanych działań.

Poruszono tematy związane m.in. z miejskimi inwestycjami, rozmawiano o istocie jaką dla rozwoju miast mają przedsiębiorcy oraz o tym, jak powinny funkcjonować miejskie spółki.