„Jeśli ktoś wytrwał 60 lat w małżeństwie, dokonał wielkiej rzeczy”. W środę 19 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Mysłowice 10 par świętowało diamentowe gody.
Podczas uroczystości, która odbyła się w ratuszu, małżonkowie odebrali listy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze z upominkami z rąk Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza oraz kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego w Mysłowicach Pauliny Kalisz. Podczas uroczystości akompaniował Piotr Nowatkowski.
19 kwietnia 2023 roku diamentowe gody świętowali: państwo Irmgarda i Erwin Czaudernowie, państwo Janina i Jerzy Figurowie, państwo Adeltraut i Roman Gwioździkowie, państwo Stanisława i Stanisław Koryccy, państwo Maria i Augustyn Musiołowie, państwo Anna i Jan Niesytowie, państwo Halina i Romuald Proksowie, państwo Helena i Jerzy Proczowie, państwo Zofia i Kazimierz Sepiołowie, państwo Zofia i Paweł Sitkowie.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













