fot.arch.itvm.pl

Czy na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej ze Stadionową oraz Caspariego powinna powstać sygnalizacja świetlna? Urząd Miasta zlecił wykonanie ekspertyzy, która ma dać odpowiedź na to pytanie.

– Wniosek w tej sprawie w lutym złożył radny Eugeniusz Lelonek. Ekspertyzę zleciliśmy w celu potwierdzenia zasadności budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu bądź innego rozwiązania, które poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania  ulic: Oświęcimska, Stadionowa oraz Caspariego w Mysłowicach – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik prasowa mysłowickiego magistratu

W rejonie skrzyżowania istnieje już sygnalizacja świetlna, dotyczy ona jednak jedynie znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych. Przejście to łączy znajdujące się po obu stronach ulicy Oświęcimskiej przystanki autobusowe.

Na skrzyżowaniu trudności mają w szczególności kierowcy, którzy chcą wyjechać z ulic Stadionowej oraz Caspariego. Na włączenie się do ruchu musza niejednokrotnie czekać kilka dobrych minut, gdyż na ulicy Oświęcimskiej panuje duży ruch w obu kierunkach.

Ekspertyzę wykonuje przedsiębiorstwo wielobranżowe „KANAD” Michała Namysłowskiego z Bytomia. Jej koszt wyniósł 7380 zł brutto. Opracowanie powinno być gotowe na najbliższą sesję rady Miasta Mysłowice.

Czy Waszym zdaniem w miejscu tym powinna powstać sygnalizacja świetlna? Zachęcamy do udziału w ankiecie: