Policjanci z mysłowickiej komendy spotkali się w piątek z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach. Stróże prawa promowali zasady bezpiecznego kibicowania, a także omówili odpowiedzialność karną nieletnich w świetle obowiązującego prawa.
Podczas spotkania asp. Dariusz Opatrzyk oraz st.asp. Paweł Szyja uświadamiali młodzież, że drobne – ich zdaniem – przewinienie, może skończyć się wyrokiem sądowym i mieć nieodwracalny wpływ na całe ich dorosłe życie.Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo na stadionach. Policjanci omówili zasady odpowiedzialności za czyny, których najczęściej dopuszczają się pseudokibice na imprezach masowych.
-Celem spotkania było rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności ich unikania oraz promowanie i poszerzanie wiedzy o bezpieczeństwie i kibicowaniu fair play.- komentuje st. asp. Paweł Szyja z KMP w Mysłowicach















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



