Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Mysłowice zakończyła się jednogłośnym przyjęciem obu uchwał dotyczących sytuacji finansowej Szpital nr 2 w Mysłowicach.
Obrady, które odbyły się 29 kwietnia o godzinie 18:00, były w całości poświęcone kondycji finansowej miejskiej lecznicy. Radni procedowali nad dwoma projektami uchwał.
Pierwsza z nich dotyczyła pokrycia części straty netto szpitala za rok obrotowy 2024. Ostatecznie rada wyraziła zgodę na przekazanie 2,5 mln zł.
Druga uchwała zakładała zmiany w budżecie miasta na 2026 rok, niezbędne do zabezpieczenia środków na wsparcie lecznicy.
Oba projekty zostały przyjęte jednogłośnie – wszyscy obecni radni opowiedzieli się „za”. Decyzje te mają umożliwić częściowe ustabilizowanie sytuacji finansowej szpitala i zapewnienie ciągłości jego funkcjonowania.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



![Sesja absolutoryjna w Mysłowicach już 18 czerwca. Radni ocenią pracę władz miasta [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2024/05/Sesja-RM-218x150.jpg)





