fot.mat.nadesł.

Wydawnictwo Alex Lucas przygotowało kolejny album o Mysłowicach. W „Mysłowice – Urzekające miasto” czytelnicy znajdą liczne zdjęcia ukazujące dzielnice Mysłowic, ważne miejsca na mapie miasta oraz najciekawsze wydarzenia z życia Mysłowic. Premiera publikacji odbędzie się 11 maja w restauracji „Biała Gruba”.

Po wydanej w zeszłym roku historii miasta „Mysłowice – historia miasta”, wydawnictwo przygotowało kolejną publikację o Mysłowicach. W nowym albumie, który powstał we współpracy z mysłowickim magistratem oraz Karolem Wieniawskim, znajdziemy liczne fotografie uwieczniające współczesne Mysłowice.

Elegancki album został wydrukowany na ekologicznym papierze. Przygotowując publikację, wydawnictwo zadbało, by album zawierał zarówno ciekawą treść, jak i o to, by cieszył oko czytelnika.

– Na album „Mysłowice – Urzekające miasto” składa się 130 stron, na których czytelnik znajdzie 180 fotografii ukazujących miasto. Około 40% zdjęć przekazał nam magistrat, a połowa zdjęć w albumie to fotografie przygotowane przez mysłowiczanina Karola Wieniawskiego. To on także przygotował liczne opisy fotografii, dzieląc się swoją bogatą wiedzą o mieście – mówi Łukasz Majder, właściciel wydawnictwa Alex Lucas

„Podczas premiery będzie można zakupić album jak również nabyć książkę bezpłatnie – przygotowaliśmy dla Państwa kilka niespodzianek” – zaprasza wydawnictwo. Konkursy ogłoszone zostaną zarówno na fanpage’u wydawnictwa Alex Lucas, jak i na Mysłoiwice – profil oficjalny.

Premiera odbędzie się w restauracji mieszczącej się pod magistratem, na „Białej Grubie”, w piątek 11 maja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.