Podczas zakończenia roku szkolnego klas maturalnych, tegoroczni absolwenci CKZiU zainicjowali tradycję sadzenia drzewek dla upamiętnienia kolejnych roczników uczniów kończących naukę w szkole.
W Polsce zwyczaj sadzenia drzew podkreślających ważne momenty dziejowe, znany był już w czasach Rzeczpospolitej Szlacheckiej, czyli w XV w. Nawiązując do tej pięknej tradycji, młodzież z klas piątych technikum wraz ze swoimi wychowawcami, w obecności dyrekcji szkoły, posadziła na skwerze przy boisku szkolnym sadzonki dębów – królewskich drzew, które są symbolem siły, potęgi i mądrości. Przed każdym drzewkiem zamontowano także tabliczkę z nazwą klasy i latami nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.
Inicjatywa Alei Absolwentów, upamiętniającej kolejne roczniki klas, idealnie wpasowała się we wzruszającą uroczystość pożegnania klas piątych, którą zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Mysłowice. Podczas akademii uhonorowano najlepszych uczniów dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Nie zabrakło również gratulacji dla absolwentów kończących szkołę oraz słów podziękowań płynących do dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców za wspólny trud w kształtowaniu młodego pokolenia.
Źródło: CKZiU w Mysłowicach















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)
























