Noc Muzeów powraca do Mysłowic. Już 15 maja Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice zapraszają na nocne zwiedzanie swoich placówek. Na odwiedzających czeka sporo atrakcji, w tym m.in. pokazy grupy rekonstrukcyjnej oraz recital.
Noc Muzeów w Centralnym Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice odbędzie się w godzinach 18.00-23.00. W programie zaplanowane są konkursy indywidualne (należy pamiętać o zabraniu swojego długopisu) i pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej 34. Pułk Strzelecki Gwardii. O godzinie 19.00 rozpocznie się recital Danuty Chyckiej z akompaniamentem Grzegorza Matuszka na harmonijce ustnej. Będzie także możliwość zwiedzenia ekspozycji plenerowych i stałej, inspirowanej PRL-em.
Wstęp bezpłatny. Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny i zachowanie bezpiecznego dystansu.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











