W związku z przewidywanymi intensywnymi opadami deszczu, w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej, w srodę 14 maja br. odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego. Członkami sztabu są przedstawiciele wszystkich służb i instytucji związanych z podejmowaniem decyzji i działań w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa miasta.
W zebraniu prowadzonym przez zastępcę prezydenta Jana Wajanta udział wzięli m.in. komendant Straży Pożarnej Krystyn Bebło, komendant Straży Miejskiej, przedstawiciel MPWiK, naczelnicy Wydziałów Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, dyrektor Kancelarii Prezydenta, jak również przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Reagowania Kryzysowego.
Podczas spotkania omówiono tematy dotyczące planowanych oraz podjętych już decyzji, które zapewnią bezpieczeństwo mieszkańców. Komendant Krystyn Bebło nawiązał do powodzi z 2010 roku uczulając w ten sposób wszystkich zebranych do wzmożonej czujności. Przedstawiono wszystkie podjęte czynności kontrolne w miejscach newralgicznych, jak również to w jakim jest stanie infrastruktura zabezpieczająca przed powodzią. Podano stany zbiorników wodnych, omówiono wszelkiego rodzaju możliwe podczas powodzi problemy i potrzeby oraz rozwiązania w przypadku ich wystąpienia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



