Mysłowiccy policjanci przeprowadzili szkolenie na temat bezpieczeństwa pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłowicach.
Wczoraj w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłowicach odbyło się już kolejne szkolenie dla pracowników socjalnych MOPS Mysłowice. Tym razem policjanci zajęli się stanem bezpieczeństwa pracowników socjalnych w naszym mieście.
Poniedziałkowe spotkanie zostało przeprowadzone przez zaproszonych prelegentów mysłowickiej komendy sierż.szt. Dawida Szlachetkę oraz asp.Dariusza Opatrzyka. Przybliżono wszystkim obowiązujące w tym zakresie procedury oraz omówiono przestępstwa takie jak znieważenie, naruszenie nietykalności i inne, z którymi najczęściej spotykają się pracownicy socjalni.
Ważnym elementem szkolenia było również przybliżenie słuchaczom mechanizmów jakie mogą kreować sytuacje konfliktowe, a jakie tym sytuacjom zapobiegają. Ponadto przedstawiono również kilka praktycznych wskazówek jak radzić sobie z osobami, które wykazują wobec nas zachowania agresywne i co zrobić aby takiej agresji z ich strony uniknąć.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



