www.pexels.com

Mysłowicki Ośrodek Kultury po raz kolejny zaprasza na kino familijne. Tym razem zostanie przedstawiona historia zabawek z dzieciństwa.

Będzie to trzecia część trylogii producenta Pixar, opowiadająca o zabawkach, którymi od pewnego czasu ich właściciel Andy już się nie interesuje. Zabawki mają wylądować na strychu. Tam, wśród pajęczyn i zwałów kurzu, zostaną zapomniane na zawsze. Trafiają jednak do przedszkola. Chudy wraz z przyjaciółmi robi wszystko, by się stamtąd wydostać i wrócić do domu.

„Przerażające przeświadczenie o własnej zbędności skłania bohaterów do przyjęcia różnych postaw. Jedni próbują usprawiedliwiać chłopca, inni biorą nogi za pas. Cała reszta popada zaś w apatię. Dopiero szereg feralnych zdarzeń prowadzących do nowej niedoli sprawia, że zabawki odzyskują wolę walki. Wówczas twórcy podkręcają napięcie oraz tempo, a na ekranie zaczyna królować pastisz kina »wielkiej ucieczki«. Misterny plan liczy się tu w takim samym stopniu, co ekwilibrystyczne popisy”. (Filmweb)

Projekcja filmu odbędzie się w ramach „Kina rodzinnego”: bezpłatnego cyklu projekcji bajek i filmów rodzinnych dla całej rodziny.

Źródło: Informacja prasowa