
15 i 16 maja w magistracie odbyły się konkursy dyrektorskie w pięciu mysłowickich placówkach oświatowych: dwóch szkołach podstawowych, dwóch przedszkolach i jednym zespole szkolno-przedszkolnym. Zmiana nastąpiła tylko na stanowisku szefowej SP 2.
W czterech placówkach nic się nie zmienia. Do konkursów zgłosiły się tylko obecnie urzędujące dyrektorki i to one wygrały. Przez kolejnych pięć lat Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Laryszu kierować będzie Katarzyna Ługowska, Przedszkolem nr 3 na Brzęczkowicach – Beata Szkutek, Przedszkolem nr 13 przy ul. Armii Krajowej – Barbara Ocieczek, a Szkołą Podstawową nr 16 na Kosztowach – Barbara Żorawik.
Do konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 na Starym Mieście też wystartowała tylko jedna kandydatka. Barbara Szelest zastąpi na tym stanowisku Beatę Filarską. Swoją nową funkcję zacznie pełnić 1 września.
O dacie oficjalnego powierzenia stanowisk dyrektorów zdecyduje prezydent Mysłowic.
Foto: UM Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

















