Gimnazjaliści z „piątki” ugościli uczniów ze szkół partnerskich, którzy przyjechali do nich z Węgier, Turcji, Hiszpanii i Włoch. Ich kilkudniowa wizyta odbywa się w ramach realizowanego projektu Erasmus +.
Nastolatkowie powitali przyjezdnych przygotowanym programem artystycznym i występem chóru z Imielina. Goście podziwiali piękne układy poloneza, odtańczonego przez trzecioklasistów, który jak zwykle profesjonalnie przygotowała Elżbieta Śliwa. Po części oficjalnej goście mogli obejrzeć gimnazjum i zjeść obiad w szkolnej stołówce.
Wszyscy udali się także do Urzędu Miasta na spotkanie z prezydentem Edwardem Lasokiem, a później zwiedzili charakterystyczne miejsca stolicy naszego województwa i Muzeum Śląskie. Z pewnością goście z hiszpańskiego Badajoz, węgierskiego Tamasi, tureckiej Gazipasy i sycylijskiego Mazzarino są zadowoleni z pierwszego dnia pobytu w naszym mieście.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



