Widząc okna ustrojone w eucharystyczne emblematy, flagi, wstążki w żółtym, białym i niebieskim kolorze, nawet największy laik nie ma wątpliwości, że dziś obchodzimy Boże Ciało. Co charakterystyczne dla uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa, ulicami wszystkich parafii podążają procesje. Towarzyszyliśmy wiernym w Centrum, Bończyku oraz Wesołej.
Procesje parafian, które są publiczną manifestacją wiary, zatrzymują się kolejno przy czterech zbudowanych i ozdobionych przez parafian polowych ołtarzach. Ołtarzy jest tyle, ilu było ewangelistów. Na każdym przystanku odczytywane są fragmenty z jednej Ewangelii, a więc po kolei – Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. W procesji niesiona jest zawsze monstrancja z Najświętszym Sakramentem, której drogę dzieci na bieżąco ścielą kwiatami. Pochodowi towarzyszy też unoszący się zapach kadzidła i dźwięk dzwonków.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



