Eksplozja kolorów, Nightskating, trening z gwiazdami sportu i wiele innych atrakcji już w najbliższy weekend w Mysłowicach. To wszystko z okazji Dnia Dziecka, które w tym roku będzie wyjątkowo hucznie obchodzony.

– Eksplozja kolorów, czyli już tradycyjna impreza, która ma miejsce w Dzień Dziecka. No oczywiście mamy Nightskating od godziny 19:00 do 21:00. Zaczynamy od Parku Słupna – tam ruszamy, przejedziemy przez miasto, ulicą Mikołowską m.in. i wracamy do Parku Słupna. I tam, już po zakończeniu będzie ognisko. Będzie można upiec sobie kiełbaskę. Będzie to fajne zakończenie tej całej imprezy – mówi Karol Pawlik, dyrektor MOSiR.

1 czerwca w Parku Słupna nie zabraknie również pokazów tańca Stage Art Dance Studio, Studia Tańca IFLY oraz sekcji “Wokół baletu i standardów”. Będą również dmuchańce, park linowy, strażackie manewry, mały obóz harcerski, przejazdy zabytkowym wozem strażackim, a nawet finał balonowy. Swój dzień będą miały również organizacje pozarządowe, które w specjalnej strefie zaprezentują swoje działania.

– Natomiast drugiego tutaj mamy dosyć mocną imprezę ‘Sport szyty na miarę”. Jest to pierwsza tego typu impreza w Mysłowicach. Organizuje to fundacja, która promuje sport wśród dzieci. W Mysłowicach zagoszczą najwięksi mistrzowie sportu z trzech dyscyplin. Będzie mistrz świata Krzysztof Ignaczak, jeśli chodzi o siatkówkę, będzie Marcin Lijewski, jeśli chodzi o piłkę ręczną, czyli też medalista Mistrzostw Świata. Będzie pierwszy Polak, który grał w zawodowej lidze NBA, czyli Cezary Trybański – dodaje.

Na koniec wszyscy uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w wielkim sportowym skills challenge. Na treningu ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział należy wysłać zgłoszenie do MOSiR. Więcej szczegółów na ich stronie internetowej.

To nie koniec świętowania, ponieważ 2 czerwca odbędą się również zawody wędkarskie dla dzieci do lat 16. Z kolei miłośnicy jazdy na rowerze mogą wziąć udział w III Mysłowickim Rajdzie Rowerowym.

Więcej informacji o Dniu Dziecka znajdziecie tutaj.