Trzech górników zostało poszkodowanych w wyniku wstrząsu, do którego doszło w poniedziałek w KWK Mysłowice-Wesoła. Wstrząs miał siłę 3×107 J i był mocno odczuwalny na powierzchni.
– Wstrząs miał miejsce na poziomie 665m, pokład 510, ściana 02. Z rejonu zdarzenia wycofaliśmy 25 górników. Najciężej rannych górników do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – informuje Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiego Grupy Górniczej.
Zjawisko, które miało swoje epicentrum na kopalni w Wesołej, zarejestrowano w poniedziałek(29.05) o godzinie 9:11. Jego skutków doświadczyli nie tylko mysłowiczanie. Tąpnięcie odczuli m.in. sosnowiczanie, a także mieszkańcy Lędzin i Imielina. Kopalnia odnotowuje liczne telefony od mieszkańców z informacjami o szkodach na powierzchni.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


