Sezon letni i zbliżający się okres wakacyjny to czas szczególnie wytężonej pracy dla straży miejskiej. Wzorem lat ubiegłych, wraz z nadejściem odpowiednich warunków atmosferycznych strażnicy pełnią służbę także w formie patroli rowerowych. Spotkać je można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, skwerach, w okolicach kąpielisk i zbiorników wodnych. Poruszają się znacznie szybciej niż patrole piesze.
Strażnicy na rowerach będą zwracać uwagę na wykroczenia oraz dbać o ład i porządek w mieście. Dzięki rowerom strażnicy będą w stanie szybciej dotrzeć do miejsc niedostępnych dla samochodów i szybciej załatwić kierowane do Straży interwencje. Kontrolowane będą między innymi miejsca spożywania alkoholu i miejsca gdzie powstają tzw. „dzikie wysypiska śmieci”. Patrole nie ominą też parku i kąpielisk – czytamy w informacji Straży Miejskiej w Mysłowicach
Rowerowe patrole można spotkać w mieście od wtorku 30 maja.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












