Mieszkańcy Morgów i okolicznych dzielnic tłumnie przybyli na organizowany tam, rodzinny festyn. Odbył się on 3 czerwca, a organizacją wydarzenia zajęła się Rada Osiedla przy współpracy z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury.
Wesołą zabawę rozpoczął występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz zespołu pieśni i tańca „Morgowioki”. O magiczną oprawę wydarzenia zadbał pokaz magii i iluzji, a każdy odważny mógł podziwiać okolicę z drabiny wozu strażackiego. Morgowski festyn rodzinny odwiedziły też dwukołowe maszyny z grupy „Motocyklowe Mysłowice”
Nie zabrakło również muzyki na żywo, wyśmienitą taneczną zabawę zapewnił zespół „Bajery”. Ogrom atrakcji w postaci konkursu plastycznego, malowania buziek czy kręcenia słodkiej waty cukrowej czekał na najmłodszych.
Mieszkańcy dzielnicy Morgi zadbali także o kącik gastronomiczny, w którym znalazły się domowe wypieki, żurek czy grillowane kiełbaski, natomiast dla wszystkich spragnionych tanecznej zabawy nie zabrakło dyskoteki pod chmurką.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









