fot.arch.itvm.pl

Pokazy mobilnego symulatora pożarowego, malarski plener i wykłady o kobietach w służbie pożarniczej, a do tego oczywiście zwiedzanie bogatego zbioru; już jutro (sobota 9.06) Centralne Muzeum Pożarnictwa zaprasza na Industriadę. W tym roku hasłem przewodnim święta Szlaku Zabytków Techniku są kobiety.

W tym roku Industriada jest kobietą. Jak podkreślają organizatorzy tego wydarzenia, przemysł nigdy nie był wyłącznie męskim światem, dlatego Industriada 2018 oddaje głos kobietom. Zaprezentuje fakty dotychczas znane tylko ekspetom, ujawni aktorki schowane w cieniu. Pokaże znaczenie pracy kobiet dla życia gospodarczego i społecznego. Przedstawi wpływ kobiet na kulturę przemysłową.

Warsztaty malarskie

W Mysłowicach Industriada rozpocznie się o godzinie 12:00. Od samego początku goście będą mogli wziąć udział w malarskim plenerze pt. Namaluj Industriadę, który potrwa do 18:30.

Wykłady i pokazy symulatora pożarowego

W CMP odbędą się dwie prelekcje „O kobietach w służbie pożarniczej”: o godz. 13.00 i godz. 17.00.

Z kolei prelekcje „Straż pożarna jest kobietą” wraz z pokazami mobilnego symulatora pożarowego będą odbywać się od godziny 13:30 co godzinę, aż do 17:30.

Dla dzieci

Przez cały dzień najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchanym, strażackim torze przeszkód oraz konkurować w strażackich zawodach sprawnościowych.

Kursy zabytkowym wozem

Podczas takiego święta jak Industriada nie może zabraknąć kursów zabytkowym wozem strażackim. Te spod muzeum będą wyruszać o godzinach 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00.

O godzinie 15:00 rozpocznie się wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem na Nikiszowiec. Udział w niej będzie kosztować 5 złotych.