Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego egzaminowali grupę uczniów z mysłowickich szkół podstawowych. Uczniowie mimo trudnych warunków atmosferycznych bardzo dobrze poradzili sobie z praktyczną częścią egzaminu.
Policjanci z Mysłowic przeprowadzili egzamin na kartę rowerową na terenie „miasteczka rowerowego” przy ulicy Bończyka. Zanim uczniowie przystąpili do jazdy jednośladem mundurowi omówili zasady egzaminu i poinformowali o ważnych i cennych wskazówkach, dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze a później już uczniowie zmagali się nie tylko z częścią praktyczną jazdy rowerem, ale też z opadami deszczu.
– Do egzaminu przystąpiło 52 szczęśliwych uczniów z mysłowickich szkół podstawowych którzy pozytywnie zaliczyli egzamin. Podczas egzaminu wykorzystano furgon specjalistyczny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. – informuje asp. Paweł Szyja, Oficer Prasowy mysłowickiej policji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


