fot.ilustracyjne/arch.itvm

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Mysłowic. W tym roku potrwają od 22 do 24 czerwca. Wzorem lat ubiegłych otworzy je piątkowy koncert w Parku Słupna, w którym wystąpią znani i lubiani wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej. Kolejne karty z dziejów miasta odsłonią imprezy odbywające się w sobotę pod hasłem “Mysłowice historyczne”. W niedzielę mysłowiczanie bawić się będą na festynie w dzielnicy Bończyk.

Na początek duża dawka dobrej muzyki na koncercie w Parku Słupna. Organizatorzy anonsują występ Rafała Brzozowskiego, wokalisty, uczestnika m. in. finału krajowych eliminacji eurowizyjnych, Sarsy (Marty Markiewicz), kompozytorki i autorki tekstów, znanej m. in. z przeboju “Naucz mnie”, oraz Kamila Kubasa, młodego wokalisty, szukającego inspiracji w muzyce popowej.

Odbiorą bon na wakacje marzeń

Podczas koncertu wręczane zostaną nagrody wylosowane w loterii “Z PIT-em w drogę po nagrodę”. Muzyczny wieczór, zorganizowany wspólnie z Radiem Eska, poprowadzi Krzysztof “Jankes” Jankowski, prezenter radiowy bardzo dobrze przyjmowany przez mysłowicką publiczność.

Nie zabraknie także licznych atrakcji dla dzieci. Jedną z nich będą lubiane dmuchańce. Kilka godzin dobrej zabawy przy muzyce potrwa do późnego wieczora.

Drugi dzień świętowania upłynie pod hasłem “Mysłowice historyczne” i będzie zorganizowany wspólnie z Mysłowickim Detektywem Historycznym oraz Mysłowickim Ośrodkiem Kultury. Rzecz rozegra się na Promenadzie, w okolicach przewiązki, symbolu miasta, i będzie nawiązywała także do 100-lecia odzyskania niepodległości.

Moda z epoki i inscenizacje

Piknik wypełnią inscenizacje z czasów stacji emigracyjnej, pokazy bicykli i mody z epoki, występy z ptakami. Odbędzie się konkurs na najciekawsze przebranie z epoki. Czynne będą także stoiska historyczne z broszurami, pocztówkami, certyfikatami z wiedzy o historii miasta.

W niedzielę zaprasza dzielnica Bończyk. Po mszy w kościele pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela (godz. 15.00), odbędzie się festyn z potańcówką. Wystąpi zespół biesiadny, a imprezę poprowadzi mistrz w sztuce wodzireja Mirosław Kańtor. Jak co roku, zorganizowany zostanie bieg trzeźwości.

Również w niedzielę w Parku Słupna czynna będzie strefa kibica. Emocje sięgną zenitu o godz. 20.00, kiedy w drugim meczy fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata w Rosji Polska zmierzy się z Kolumbią.