Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mysłowicach bawiły się na pikniku bezpieczeństwa. Impreza została zorganizowana przez Straż Miejską oraz Radę Dzielnicy Stare Miasto, a wzięli w niej udział uczniowie z klas od I do III. Była edukacja, ale także mnóstwo zabawy.

Najmłodsi poznali od kuchni pracę strażaków, jak również ich sprzęt ratowniczy. Grupa poszukiwawcza z Dąbrówki Małej, przewodnik wraz z jego psem, zaprezentowali, jak czworonożni przyjaciele mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. Organizator pikniku także nie zawiódł małych gości. Do dyspozycji uczniów był samochód Straży Miejskiej, do którego dzieciaki miały swobody dostęp.

Strażnicy miejscy podczas zajęć opowiedzieli o swojej pracy, ale poruszyli również obecny bardzo ważny temat – bezpieczeństwo nad wodą. Były konkursy z nagrodami m.in. skok w dal, rzut bojką do celu czy skakanie przez linę w parach. W czasie przerw między atrakcjami uczniowie mogli posilić się pączkiem, arbuzem czy drożdżówką. Pierwszy piknik bezpieczeństwa zakończył się grillem z kiełbaskami.