Dzielnicowi z KMP w Mysłowicach odwiedzili Szkołę Podstawową nr 14, by przypomnieć uczniom o zasadach bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami.
Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach związanych z kontaktami z nieznajomymi oraz o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Podkreślili, jak ważne jest korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk i pozostawanie pod opieką dorosłych.
Policjanci zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze i hulajnodze elektrycznej. Przypomnieli o konieczności posiadania karty rowerowej, a także o odpowiednim wyposażeniu jednośladów i ochronie osobistej.
Na zakończenie dzieci mogły zadawać pytania, a całe spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












