Funkcję Pełnomocniczki ds. Osób z Niepełnosprawnościami Urzędu Miasta Mysłowice objęła Małgorzata Jakubczyk.

– Każda usunięta bariera i każda otwarta możliwość przybliżają nas do społeczeństwa, w którym każdy człowiek ma równe szanse na realizację swoich marzeń – podkreśla Małgorzata Jakubczyk.

Nowa pełnomocnik jest absolwentką pedagogiki o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz magistrem zarządzania ze specjalnością Logistyka i Transport Międzynarodowy. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz osobami dorosłymi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jako tyflospecjalista prowadziła zajęcia, szkolenia i konsultacje dla osób z dysfunkcją wzroku oraz ich rodzin.

W nowej roli będzie wspierać mieszkańców, podejmować działania na rzecz poprawy dostępności oraz współpracować z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami.

Urząd Miasta Mysłowice pogratulował Małgorzacie Jakubczyk objęcia funkcji i życzył jej sukcesów w działaniach na rzecz mieszkańców.