Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach skazani z mysłowickiego aresztu wzięli udział w nietypowych zajęciach profilaktycznych. Za pomocą symulatora dachowania doświadczali negatywnych konsekwencji naruszania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Grupa kilkunastu osadzonych uczestniczyła w zajęciach skierowanych do osób skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Osadzeni brali udział w zajęciach wykładowych oraz warsztatowych. W ramach tych drugich –mieli oni okazje na własnej skórze przekonać się jak nieprzyjemnym i niewartym powtórzenia jest doświadczenie dachowania samochodem.
Kadra penitencjarne mysłowickiego aresztu cyklicznie , od kilku lat realizuje oddziaływania skierowane do tzw. pijanych kierowców. W tym celu tutejszy areszt zainicjował współpracę z zewnętrznymi podmiotami wspierającymi działania więzienników, pośród których znalazła się m. in. KMP w Mysłowicach oraz WORD Katowice.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)






