Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi rusza sezon na plażowanie i kąpiel w Parku Słupna. Mysłowiczanie na kąpielisku w centrum miasta będą mogli odpoczywać już od najbliższej niedzieli. Nowy, letni sezon w Parku Słupna to także nowe atrakcje, jakie dla plażowiczów przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Otwieramy 25 czerwca po koncertach i atrakcjach związanych z Dniami Mysłowic. Kąpielisko otwieramy o godzinie 10:00, jak już będziemy mieli wszystko posprzątane, bo przyznam szczerze że jest to dość trudne logistycznie wyzwanie, bo dwa koncert w piątek i sobotę, a już w niedzielę wszystko musi być przygotowane dla osób, które będą u nas plażować i się kąpać – mówi Bartłomiej Gruchlik, dyrektor MOSiR

W tym roku na kąpielisku będzie można nie tylko popływać, ale także poćwiczyć w wodzie. MOSiR zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach z aqua fitnessu, które poprowadzą instruktorzy z Extreme Team. Po drugiej stronie pomostu zacumowane zostaną kajaki i rowerki wodne, które będzie można wypożyczyć, by popływać po stawie.

[irp posts=”46020″ name=”W Parku Słupna powstał park linowy!”]

Letni sezon w Parku Słupna to nie tylko wodne atrakcje. To także regularne zajęcia z zumby na trawie – je także poprowadzi Extreme Team – do tego możliwość zabawy na pirackim placu zbaw oraz nowym parku linowym. Na terenie kąpieliska organizowane będą także plenerowe projekcje filmów na dużym ekranie. Będzie można też wypożyczyć sprzęt do rekreacji.

– Piłki, rakietki do badmintona, siatki. To wszystko będzie można wypożyczyć i będzie z nich można korzystać na tym pięknym kąpielisku. Na teren kąpieliska można wejść bezpłatnie w godzinach od 10:00 do 18:00 w ciągu tygodnia i od godziny 9:00 do 20:00 w weekendy. Jeśli będzie taka potrzeba, jeśli będzie gorąco to w ciągu tygodnia będziemy też wydłużać czas pracy kąpieliska do godziny 20:00 – dodaje Gruchlik

Park Słupna latem to także zabawa na piaszczystych plażach do siatkówki. Również w tym roku MOSiR zorganizuje Mistrzostwa Mysłowic w siatkówce plażowej, do udziału w których gorąca zaprasza pary męskie i żeńskie. Kwalifikacje rozpoczną się w niedzielę 2 lipca, a finałowe mecze zaplanowano na 27 sierpnia.