W poniedziałek od 5:00 – 13:00 na terenie naszego miasta mysłowiccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Trzeźwość”.Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.
– Policyjne patrole kontrolować będą stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach na drogach naszego powiatu. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. – informuje st. sierż. Dawid Szlachetka z mysłowickiej policji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


