11 osób ewakuowano z 6 budynków mieszkalnych przy ulicy 3 Maja. Powodem jest uszkodzenie gazociągu, najprawdopodobniej w wyniku prac ziemnych. Na miejscu jest pogotowie gazowe i straż pożarna.
Do uszkodzenia gazociągu doszło 23 czerwca około godziny 11. Celem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz dokładnego rozpoznania, ewakuowano 11 osób z 6 domów przy 3 Maja.
– Na miejscu jest pogotowie gazowe, które podjęło działania związane z ustaleniem przyczyny wycieku, aby mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do domów – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, oficer prasowy KM PSP Mysłowice.
Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia instalacji gazowej średniego ciśnienia gazu podczas prac ziemnych.
[AKTUALIZACJA, godz. 12.05] Gazociąg został uszczelniony. Ewakuowani mieszkańcy wracają do domów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












