W ostatnich dniach, w Parku Słupna można było zobaczyć ekipę pracującą z pokaźnym wiertłem przy badaniu terenu. To nie prace archeologiczne, a badania geologiczne niezbędne przy projektowaniu krytej pływalni.  

W Parku Słupna ma zostać wybudowana kryta pływalnia. W jej skład wejdzie siłownia, sale fitness, sauny, jacuzzi, kawiarnia, 25-metrowy basen sportowy oraz baseny rekreacyjne z biczami wodnymi i zjeżdżalnią.

W czerwcu MOSiR podpisał umowę z firmą Plus8.pl na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który jest niezbędny do przygotowania projektu technicznego pływalni.  Jednym z elementów przygotowania programu użytkowego jest badanie geologiczne terenu w Parku Słupna. Odwierty geotechniczne, jakie wykonano na terenie parku, informują o nośności gruntów i pozwalają podjąć decyzje np. w sprawie doboru odpowiednich fundamentów.

Firma odpowiedzialna za stworzenie PFU wykonała już także wizualizacje pływalni, jaka ma stanąć w Parku Słupna.

– Cały czas działamy, toczą się prace przygotowawcze. Po kolei realizujemy zadania, jakie zakładała umowa podpisana z firmą Plus8.pl. Wykonaliśmy już pierwsze niezbędne pomiary geotechniczne, mamy też wstępne wizualizacje, budowa krytej pływalni to czasochłonne przedsięwzięcie, a my małymi krokami zmierzamy już do jego realizacji – informuje Paweł Gawęda, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

Prace nad I etapem, czyli budową krytej pływalni, mają rozpocząć się w 2019 r. W chwili obecnej na ten cel zarezerwowana jest kwota 6 150 000 zł.