Nadszedł długo wyczekiwany przez większość dzieci dzień – koniec roku szkolnego. W Mysłowicach, tak jak w całym kraju, uczniowie odebrali dziś świadectwa z ocenami i rozpoczęli wakacje. Dla wielu z nich było to także pożegnanie ze szkołą, tak jak dla szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Bernarda Świerczyny.
Uczniowie w odświętnych strojach i z uśmiechami na twarzy podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Dyrektor szkoły Joanna Mędrzecka wraz z wychowawcami kals wręczyła najwybitniejszym uczniom i ich dumnym rodzicom dyplomy gratulacyjne oraz świadectwa z czerwonym paskiem.
W akademii z okazji zakończenia roku szkolnego wzięli udział zastępca prezydenta Grzegorz Brzoska oraz minister Elżbieta Bieńkowska, dla której był to- tak jak dla innych zgromadzonych w szkole rodziców – emocjonujący poranek ; jej najmłodsza córka także zakończyła naukę w podstawówce.
W szkole nie mogło zabraknąć Felicjana Świerczyny – syna patrona szkoły, który zawsze towarzyszy dzieciom w ważnych dla społeczności szkolnej wydarzeniach. Pogratulował im wyników w nauce oraz życzył dalszych sukcesów w gimnazjum.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


