Jak poinformował Mysłowicki Ośrodek Kultury znane są już podwórka, które będą rywalizowały z sobą w konkursie na najbardziej „Odczarowane Podwórko Miasta Mysłowice 2015″, są nimi:
- Bytomska 37,
- Boliny 12/Stawowa 21
- Lompy2/Wojska Polskiego
Zgłoszenia do udziału w konkursie rozpoczęły się od 1 lipca i miały trwać, aż do 17 lipca. W konkursie mogły wziąć udział podwórka oraz place na których będzie możliwe przeprowadzenie wizualnych zmian, a mieszkańcy zgadzają na współpracę z MOK-iem. Wystarczyło wypełnić kartę zgłoszeń i dostarczyć ją do MOK-u, niestety do konkursu mogły przystąpić tylko trzy podwórka, dlatego też o uczestnictwie zdecydowała kolejność zgłoszeń. Jednak ten warunek w ogóle nie przeszkodził mieszkańcom, którzy już od samego rana czekali z kartami zgłoszeniowymi!
– Pragniemy nadmienić, że na zgłoszenia nie musieliśmy długo czekać. Do najbardziej wytrwałych należy Pan Dariusz Korbecki, który czekał pod MOK-iem od godz. 5:40 na zgłoszenie podwórka przy ul. Bytomskiej 37. Drugim w kolejności zgłoszonych podwórek było Boliny 12, którego przedstawiciele pojawili się w MOK-u o godz. 6:40, natomiast Lompy/Wojska Polskiego zgłosiło podwórko o godz. 7:50. Kolejnym etapem tegorocznych Odczarowanych Podwórek jest poznawanie walorów miejsc. Na początku przyszłego tygodnia przeprowadzamy konsultację z mieszkańcami na bazie których zbudujemy program będącym odpowiedzią na ich potrzeby. Od połowy lipca do końca sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek od godz. 10:00, będziemy odwiedzać zgłoszone podwórka co tydzień z inną tematyką kulturalną. Jeżeli znacie Państwo te podwórka oraz widzicie możliwości wsparcia nas w działaniach podwórkowych, bardzo prosimy o kontakt, każda pomoc będzie dla nas cenna – zachęca Wicedyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Michał Skiba.
Na zwycięskim podwórku zostaną ufundowane przez Prezydenta Miasta Mysłowice atestowane elementy placu zabaw, bądź instalacji na stałe wpisujących się w specyfikę danego podwórka, które będą odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Istniej również możliwość wydatkowania nagrody w celu zaspokojenia kulturalnych potrzeb mieszkańcu.