fot.facebook.com/farajana.bonczyk/

Z Mysłowic na Jasną Górę, tradycyjnie Szlakiem Orlich Gniazd wyruszy rowerowo-piesza pielgrzymka. Do udziału w wydarzeniu zapraszają wszystkich mieszkańców organizatorzy – parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Bończyku oraz grupa Rowery Silesia.

Pieszo, rowerem lub autokarem

Pielgrzymkę zaplanowano na 25-28 sierpnia. Z Mysłowic wyruszy Grupa Pieszych, Grupa Rowerowa oraz Grupa Autokarowa – w zależności od swoich możliwości czy ulubionej formy pielgrzymowania – każdy mysłowiczanin może wybrać jedną z tych trzech grup.

Koszt udziału w wydarzeniu to 95 zł od osoby, a dzieci do lat 12 mogą wybrać się z rodzicami za darmo. W tej cenie organizator zapewnia m.in. noclegi, ubezpieczenie, transport bagażu, opiekę medyczną, śpiewniki, ochronę czy nagłośnienie.

Co zabrać ze sobą?

Uczestnicy muszą zabrać ze sobą materac lub karimatę i śpiwór, z pewnością niezbędne będzie też nakrycie głowy, wygodne buty i stosowne ubrania. Nie mniej przyda się różaniec oraz Pismo Święte. Posiłki podczas pielgrzymki uczestnicy będą przygotowywać wspólnie, ze zgromadzonych produktów, warto więc zabrać ze sobą dary stołu – produkty spożywcze w puszkach czy wekowane. Ci, którzy chcą podzielić się z pielgrzymami swoim talentem, powinni zabrać instrumenty. Należy pamiętać też o własnych lekach, karcie NFZ i dokumentach.

28 sierpnia o godz. 9.30 na Jasnej Górze zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. za Mysłowickich Pielgrzymów. Po eucharystii odbędzie się natomiast Mysłowicka Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach.

Jak się zapisać?

Na pielgrzymkę zapisać się można w zakrystii parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Bończyku, lub do grupy pieszej u Krzysztofa Jamrozy: pielgrzymka@bonczyk.org, tel. 606 429 900, do grupy rowerowej natomiast zapisy przyjmuje Jacek Pytel: bractwo.pielgrzymkowe@wp.pl, tel. 510 691 721. Więcej szczegółów znajdziecie w facebookowym wydarzeniu TUTAJ.

fot.mat.org