Od 2014 roku w Mysłowicach prowadzony jest program bezpłatnych szczepień przeciw grypie, skorzystało z niego już 2,4 tys. chętnych. Dotychczas za darmo mogli szczepić się mieszkańcy, którzy ukończyli 65 rok życia. Na wniosek mieszkańców i Mysłowickiej Rady Seniorów próg ten zostanie obniżony do lat 60.

Grypa to jedna z najczęściej występujących, ostrych chorób zakaźnych, wywoływana przez wirus atakujący drogi oddechowe. Jak informuje Zakład Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w samym tylko okresie od 23 do 30 czerwca 2017 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 48.470 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.

Przyjęli program na najbliższe 5 lat

Podczas ostatniej sesji radni przyjęli program bezpłatnych szczepień na pięć najbliższych lat. Na ten cel rok każdego roku przeznaczane będą 42 tysiące złotych, a program już od jesieni realizować będzie wyłoniona w konkursie przychodnia.

Szczepienia dla 60-latków

Nowością w przyjętym programie jest obniżony próg wieku – od tego roku do programu kwalifikować się będą seniorzy, który ukończyli 60-ty rok życia. Dotychczas granica ta sięgała 65 lat. Zmiana jest podyktowana potrzebami mieszkańców oraz głosem Mysłowickiej Rady Seniorów.