W ramach nawiązanego w ubiegłym roku porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta Mysłowice a Aresztem Śledczym w Mysłowicach realizowany Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii. Program ma na celu profilaktykę oraz przeciwdziałanie zjawisku narkomanii.
– Dzięki ofiarności władz miasta w ubiegłym tygodniu Areszt Śledczy w Mysłowicach otrzymał 100 sztuk testów narkotykowych, które wykorzystywane będą w zakresie profilaktyki ochronnej i profilaktyki przenikania do jednostek penitencjarnych substancji niedozwolonych – informuje Izabela Chechelska z Aresztu Śledczego w Mysłowicach.
Pozyskane testy narkotykowe będą ponadto wykorzystywane w ramach realizowanych w jednostce programów resocjalizacyjnych i służących promocji zdrowia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


