We wtorek 12.07 w godzinach popołudniowych strażacy odebrali zgłoszenie o intensywnym dymie wydobywającym się przez balkon jednego z mieszkań przy ulicy Bocznej w Brzezince. Przyczyną była najprawdopodobniej pozostawiona na kuchence potrawa.
– W akcji brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, na miejscu obecna była także policja i pogotowie. Strażacy zastali w miejscu zdarzenia intensywnie zadymioną klatkę schodową oraz mieszkanie, w którym znajdowała się jedna osoba. – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski z mysłowickiej straży pożarnej.
Z zadymionego lokalu wyprowadzono mężczyznę, który został następnie przekazany w ręce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu na obecność tlenku węgla, w związku z dobrym samopoczuciem, mężczyzna odmówił dalszych czynności ratowniczych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












